If two bags of rice were sold for N1,250 a mouth ago and two weeks later, the same amount was used to procure one bag. This simply means that the value of m...

Question 1 Report

If two bags of rice were sold for N1,250 a mouth ago and two weeks later, the same amount was used to procure one bag. This simply means that the value of money is